займы онлайн займ на карту микрозайм онлайн займ получить займ быстрый онлайн займ микрокредит займы на карту займ кредит наличными потребительский кредит взять кредит заем онлайн займы займ онлайн

İzcilik

İ.E.L. Sakarya İzci Grubu, İstanbul ilinde İstanbul Erkek Lisesi içinde 1912 yılında doğmuş bir grup olsa da adından dolayı çoğu zaman Sakarya ilinde olduğu düşünülür. Adımızdaki “Sakarya”, o ilde olduğumuz için değil, Sakarya Meydan Muharebesi’ne katılan ağabeylerimizin anısını yaşatmak için bizlere M. Kemal Atatürk tarafından verilmiştir:

Birinci Dünya Savaşı sona erip Milli Mücadele yılları başladığında İstanbul Liselilerin yolu yine cepheye düşer. Son sınıf öğrencilerinin bir bölümü Anadolu’ya geçerek Milli Mücadele’ye katılırlar. Bu öğrencilerin de Sakarya Savaşları’nda şehit oldukları haberi okula gelince öğrenciler bu anıyı sonsuza kadar yaşatmak için İstanbul Sultanisi İzci Oymağı’nın adını Sakarya İzci Oymağı olarak değiştirirler. Günümüzde 100. yaşını kutlayan “Sakarya” adı da cepheden doğmuş ve İstanbul Lisesi ve Sarı Siyah ile özdeşleşmiştir.

Ardından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra Atatürk’ü telgraf ile “Sağ olun paşam, vatanı düşmandan kırtardınız.” diyerek ilk tebrik edenler arasında yer alan Sakarya İzcileri‘ne Mustafa Kemal cevaben yazdığı telgrafında “Siz sağ olun Sakarya’nın Evlatlari” diye hitap etmiş ve Sakarya İzcileri’ni hem onurlandırmış hem de ölümsüzleştirmiştir.

Daha detaylı bilgi için Sakarya İzci Grubu resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. http://www.sakaryaizcigrubu.org

img_291_01